Lew Pożyczka – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
3.0
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Zaświadczenie o zarobkach
Telefon komórkowy
Adres e-mail
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
200 - 3 300 zł
Złóż wniosek w lew pozyczka

Zalety i wady firmy lew pozyczka

Zalety
 • Chwilówka na dowolny cel
 • Pożyczka wypłacana przez 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do niedzieli
 • Prosta i przejrzysta w obsłudze witryna pożyczkodawcy
 • Duży przedział wiekowy. Lew Pożyczka oferuje środki dla osób od 19 do 73. roku życia
Wady
 • Firma sprawdza BIK, BIG, KRD, ERIF oraz KBIG. Przy okazji zagląda także do PWIP (Platforma Informacji Instytucji Pożyczkowych)
 • Niska kwota pierwszej pożyczki, jak i kolejnych (maksymalna kwota to 3 300 zł)

Siedziba firmy

Aventus Group Sp. z o. o.

Kard. St. Wyszyńskiego 2B, p.III

15-888 Białystok

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1500000 PLN

KRS: 0000355948

NIP: 9662029390

REGON: 200358089

Okres spłaty 1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka 200 - 3 300 zł
Nasza ocena 4
Maks. kolejna pożyczka 3300 zł
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Wiek pożyczkobiorcy 19 - 73 lat
Czas wypłaty 15 minut

Duże koncerny finansowe posiadają istotny udział w rynku pożyczek, zarówno tych krótkoterminowych, jak i długoterminowych. Pod skrzydłami takiej grupy działa firma Lew Pożyczka, która konkuruje z liczną konkurencją w sektorze chwilówek. Czy warto skorzystać z usług tego pożyczkodawcy i jak prezentuje się jego szczegółowa oferta?

Lew Pożyczka — nasza opinia

Lew Pożyczka to młoda firma pożyczkowa koncentrująca się w swojej ofercie na rynku krótkoterminowych pożyczek na atrakcyjnych warunkach. Należy do popularnego i dobrze rozwiniętego, choć działającego stosunkowo krótko koncernu finansowego Aventus Group. Ta spółka z.o.o. powstała w 2012 roku, należy do międzynarodowej grupy kapitałowej i w krótkim czasie dorobiła się dużej pozycji, ogromnej sumy obsłużonych klientów i wielu popularnych marek, jakie znajdują się sukcesywnie pod jej skrzydłami. Aventus Group działa w kilku państwach Europy i Azji.

Lew Pożyczka chwali się przez to, że skorzystanie z ich usług to transakcja w pełni bezpieczna. Argumentami ma być figurowanie w Rejestrze Firm Pożyczkowych (RFP) i Związku Firm Pożyczkowych (ZFP). Firma podaje także, że szczyci się tytułem „Rzetelna Firma” oraz „Firma Wiarygodna Finansowo”.

Strona internetowa Lew Pożyczka jest rozplanowana w sposób dość prosty, jednak estetyczny i intuicyjny. Dostrzeżenie najważniejszych informacji nie powinno być problemem dla żadnego potencjalnego klienta firmy.

Jakie warunki należy spełnić w Lew Pożyczka?

Odnalezienie najważniejszych wstępnych wymagań co do potencjalnych klientów firmy nie jest trudne – standardowo, ukazują się one od razu po kliknięciu w zakładkę „Pytania i odpowiedzi”. Zasady, jakie należy spełnić, nie są specjalnie wygórowane.

 1. Przede wszystkim należy nie młodszym niż 19 lat i zarazem nie starszym niż 73 lata.
 2. Kolejny wymóg to posiadanie polskiego obywatelstwa.
 3. Należy też być aktualnie zatrudnionym.
 4. Trzeba mieć indywidualne konto bankowe.
 5. Nie jest także dopuszczone posiadanie jakichkolwiek negatywnych rejestrów w bazach dłużników.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Weryfikacja danych pożyczkobiorcy to kolejny istotny element procesu ubiegania się o pożyczkę. Jego celem jest sprawdzenie w bazach dłużników i rejestrach finansowych informacji na temat dotychczasowej historii spłat konsumenta. Lew Pożyczka sprawdza wszystkie najpopularniejsze rejestry. Kolejno, jest to Biuro Informacji Kredytowej (BIK), a także Biura Informacji Gospodarczej (BIG). Z tego grona, należy wymienić BIG Infomonitor, ERiF, KBIG oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD). Ponadto, weryfikowana jest też Platforma Informacji Instytucji Pożyczkowych (PWIP).

Co warto wspomnieć, jak już podano wyżej, firma nie dopuszcza możliwości widnienia w rejestrach dłużników jako dłużnik z bieżącymi lub spłaconymi już zaległościami.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Lew Pożyczka dla nowych i stałych klientów jest taka sama. Minimalnie można pożyczyć 600 złotych, a kolejne kwoty rosną co 100 złotych, poprzestając na wartości maksymalnej wynoszącej 3 300 złotych. Termin spłaty dla każdego pożyczkodawcy wynosi 30 dni (miesiąc), czyli standardową wartość dla pożyczek krótkoterminowych.

Warto przedstawić też przykładowy koszt pożyczki, który można znaleźć w zakładce „reprezentatywny przykład”. RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 513.92%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, całkowita kwota do spłaty 1160,85 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) stałe oprocentowanie wynosi 7,2%, całkowity koszt 160,85 zł, w tym Prowizja 154,93 zł, odsetki kapitałowe 5,82 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni.

Pożyczka w Lew Pożyczka krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Lew Pożyczka można łatwo przedstawić w kilku prostych krokach.

 1. Za pomocą typowych, dwóch suwaków należy ustalić interesującą nas kwotę pożyczki oraz termin spłaty. Informacje na samym dole strony informują o terminie spłaty – warto poznać bezpośrednią datę zwrotu pożyczki. Gdy nie ma dalszych wątpliwości, pozostaje już tylko kliknąć przycisk „weź pożyczkę”.
 2. Przechodzi się teraz do formularza rejestracyjnego, który należy uzupełnić o standardowe dane osobowe. Wymagane jest imię, nazwisko, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Po zatwierdzeniu tych informacji, przechodzimy dalej.
 3. Kolejny etap formularza rejestracyjnego to podanie informacji na temat danych adresowych. Należy podać ulicę, numer domu i miejscowość. Nie jest wymagany adres meldunkowy. Dalej, trzeba przedstawić informacje o zarobkach. Lew Pożyczka wymaga informacji o rodzaju zatrudnienia, nazwie zakładu pracy, adresie zakłady pracy, stanowisku i comiesięcznych dochodach. Dalej, trzeba podać nazwę banku, w jakim ma się konto, a także numeru rachunku. Na koniec tego etapu, pozostaje już tylko przedstawić obywatelstwo i kraj urodzenia. Gdy wszystko jest już jasne, czas na kolejny etap.
 4. Po przejściu weryfikacji w bazach finansowych, pozostaje już tylko wykonać przelew weryfikacyjny potwierdzający rachunek bankowy i poczekać na ostateczną decyzję co do przyznanej pożyczki.
 5. Pieniądze trafiają na konto niezwłocznie, jednak docierają zgodnie z sesją przychodzącą w danym banku. Wyjątkiem są klienci banków: mBank, Millenium Bank, Santander Bank, PKO Bank Polski i Alior Bank. Oni uzyskają pieniądze na koncie błyskawicznie.

Lew Pożyczka  co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku problemów z terminową spłatą, Lew Pożyczka nie przewiduje możliwości wydłużenia terminu spłaty. W takiej sytuacji musisz liczyć się z podjęciem przez firmę pożyczkową zdecydowanych działań. Najpierw naliczane są karne odsetki, następnie wysyłane są płatne monity i ponaglenia, które mogą mieć formę zarówno telefoniczną, jak i listowną.

W przypadki braku efektów, sprawa może zostać oddana zewnętrznej firmie windykacyjnej. Jeśli ta nie ściągnie długu, sprawa trafia zazwyczaj do sądu, który zarządza o wiele bardziej skuteczną egzekucję komorniczą. Poza utratą majątku, pożyczkobiorca musi liczyć się z konsekwencjami wpisania jego danych do rejestrów dłużników. Z tego względu, warto współpracować z pożyczkodawcą i próbować polubownie załatwić kwestię spóźnionej spłaty pożyczki.

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od JaKuba
  JaKuba
  09.04.2019, 08:35

  Skorzystałem z pierwszej darmowej pożyczki. Wszystko ok zgodnie z umowa. Polecam

  0
Weź pożyczkę w lew pozyczka