Hapi Pożyczki – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5.0
Wymagania
Konto w banku
Telefon komórkowy
Status osoby fizycznej
Adres e-mail
Zaświadczenie o zarobkach
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
2 000 - 15 000 zł
Złóż wniosek w hapi pożyczki

Zalety i wady firmy hapi pożyczki

Zalety
 • W całości bez wychodzenia z domu
 • Pierwsza rata po 2 miesiącach od wypłaty gotówki
 • Pieniądze na koncie nawet w 15 minut
Wady
 • Brak podanych realnych kosztów pożyczki na stronie głównej

Siedziba firmy

IPF Polska Sp. z o. o.

Al. Jerozolimskie 136

02-305 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1740000000 PLN

KRS: 0000333174

NIP: 7010191956

REGON: 141948913

Okres spłaty 6 - 24 miesięcy
Nasza ocena 4,50
Maks. pierwsza pożyczka 2 000 - 15 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 15000 zł
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 99 lat
Czas wypłaty 15 minut
Sposób weryfikacji telefoniczna

Hapi Pożyczki to firma istniejąca na rynku od końca 2014 roku. Firma jest częścią koncernu IPF, do którego należy między innymi pożyczkodawca Provident. Firma szybko zyskała ugruntowaną pozycję na rynku. Czym charakteryzuje się oferta Hapi i czy warto z niej skorzystać?

Hapi Pożyczki — nasza opinia

Po zapoznaniu się ze stroną internetową Hapi Pożyczki naszym oczom okazuje się barwna, ciekawie zaprojektowana witryna. Nie dajmy się zwieść jednak kalkulatorowi przykładowych kwot, który dominuje stronę — podaje on tylko przykładowe zależności między kwotą i długością zaciągnięcia pożyczki a wysokością miesięcznych rat. Podobny chwyt w swojej ofercie stosuje Wonga. Do poinformowania o tym zmuszony jest zresztą sam pożyczkodawca:

Powyższa prognoza nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Ostateczna oferta pożyczki w tym wysokość miesięcznej raty oraz całkowitych kosztów pożyczki uzależniona będzie od indywidualnej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Innymi słowy — jeśli nie przeszliśmy jeszcze procesu weryfikacji, traktujmy podane przez stronę wartości z dystansem. Czy warto podjąć się w ogóle współpracy z Hapi Pożyczki? Zapoznając się z poniżej wspomnianymi warunkami i specyfikacją oferty, a także rodowodem i historią tej firmy widać, że jest to pewny i ugruntowany usługodawca. Warto jednak dokładnie przemyśleć, czy zaciągnięcie tego zobowiązania nie obciąży zbytnio naszego budżetu w przyszłości, gdy będziemy musieli go w końcu spłacić. Wskazane jest też uporządkowanie swoich dotychczasowych zobowiązań, w przypadku zaciąganiu nowej pożyczki ratalnej.

Pożyczka w Hapi — jakie warunki należy spełnić?

Hapi w swojej ofercie deklaruje, że jej usług korzystać może każdy, kto ukończył 18 lat, czyli jest pełnoletni. Nie jest jednocześnie podana górna granica, co wyróżnia omawiane przedsiębiorstwo na tle innych o podobnym profilu. Oznacza to, że Hapi udziela pożyczek także osobom w podeszłym wieku i na emeryturze. Wśród pozostałych wymogów podane jest posiadanie polskiego obywatelstwa, posiadanie stałego adresu na terenie naszego kraju. Wszystko w celu ułatwienia procesu weryfikacji pożyczkobiorcy. Ubiegając się o pożyczkę na raty w Hapi Pożyczki nie można też zapomnieć o posiadaniu ważnego dowodu osobistego. Dane w nim zawarte trzeba będzie podać we wniosku pożyczkowym. Będzie to imię, nazwisko i numer PESEL. Standardem jest też już obowiązek posiadania telefonu kontaktowego oraz konta w banku.

Warto zaznaczyć, że składający wniosek może posiadać już inne zobowiązania na koncie. Jednakże, konieczne jest wykazanie uzyskiwania zarobków z wysokości, która pozwoli na bezproblemową spłatę pożyczki Według tych danych, największe szanse na pomyślny proces szybkiej weryfikacji mają ci, którzy spełniają poniższe wymagania.

 • Są w wieku powyżej 18 lat.
 • Nie mają zaległości w BIK.
 • Wykazują źródło stałego źródła dochodu.
 • Regularne spłacają dotychczasowe zobowiązania.
 • Nie mają negatywnych wpisów w rejestrach BIG InfoMonitor, KRD, ZBP, ERIF oraz w zewnętrznych rejestrach firmy Provident.

Warunki pierwszej pożyczki ratalnej

Pora na etap rejestracji. Formularz jest wyjątkowo prosty i przejrzysty. Typowo dla firm oferujących pożyczki, Hapi pozwala nam określić warunki za pomocą prostych suwaków. Jak wspomnieliśmy wyżej, dzięki temu można poznać przybliżone koszty i terminy związane z zaciągnięciem pożyczki na raty. Po wybraniu dogodnych parametrów można przejść do etapu wprowadzenia wspomnianych danych. Jednak tak jak zostało wcześniej wspomniane — nie wiadomo ile tak naprawdę kosztuje pożyczka, ponieważ w kalkulatorze nie zostały pokazane realne koszty zobowiązania. Jeśli już otrzymasz ofertę i będziesz znać realne koszty, warto sprawdzić zakładkę tanie pożyczki pozabankowe, żeby porównać firmę z konkurencją.

Gdy to już wszystko — decyzja zostanie wydana automatycznie w mniej niż minutę. W przypadku pozytywnej decyzji i zaakceptowaniu oferty, środki przekazuje się na rachunek bankowy klienta w ciągu 15 minut. Lub jeśli nie lubimy wirtualnej bankowości — w formie przekazu pocztowego.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Proces weryfikacji to naturalne działania każdej firmy, która w swoich usługach ma pożyczanie pieniędzy. Klient nie powinien czuć się podejrzanie — firma musi mieć pewność, że współpracuje z uczciwą osobą. Z tego względu Hapi Pożyczki wymaga od klienta uiszczenia przelewu weryfikacyjnego na numer konta parabanku. Kwota jest symboliczna i wynosi 1 grosz. Celem tego działania jest potwierdzenie podanych przez nas danych. W ten sposób pieniądze uzyskamy sprawnie i bez komplikacji.

Powyższa czynność to jednak nie wszystko, czego wymaga od nas Hapi. Firma będzie też weryfikować dane klienta w rejestrze dłużników. Jeżeli klient nie posiada obecnie opóźnień w spłacie swoich zobowiązań to jest na prostej drodze do uzyskania pożyczki. Ponadto, posiadanie innych zobowiązań nie przekreśla w Hapi szans na uzyskanie wsparcia finansowego. Kluczowym czynnikiem będzie wykazanie przez konsumenta, że wysokość uzyskiwanych przez niego zarobków będzie odpowiednia i zarazem – będą one wpływać stale.

Sytuację może jeszcze dodatkowo poprawić dobra historia kredytowa, która obfituje w dużą ilość wcześniej spłaconych pożyczek i chwilówek.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Minimalna kwota, na jaką można zaciągnąć pożyczkę, wynosi 2 000 złotych. Maksymalna — 15 tysięcy złotych. Poniżej przedstawiamy przykładowe koszty Hapi Pożyczki:

 • 2 000 zł na 6 miesięcy, rata wyniesie 341,74 zł.
 • 4000 zł na 15 miesięcy, rata wyniesie 283,47 zł.
 • 10 000 zł na 24 miesięcy, rata wyniesie 458,67 zł.

Hapi pożyczki — spłata gotówki i przesunięcie terminu spłaty

Pierwszą ratę możemy spłacić dwa miesiące po zawarciu pożyczki, co jest wyjątkowo korzystnym warunkiem i daje szansę na uniknięcie popadnięcia w kłopoty finansowe. Warto wspomnieć że podobne rozwiązanie stosuje także Provident. Spłat należy dokonywać regularnie przelewając środki na określony podczas zawierania umowy numer konta firmy Hapi Pożyczki. Wpłaty powinno się wykonywać z największą starannością i dokładnością, bowiem każde opóźnienie w spłatach upoważnia firmę do podjęcia kroków mających na celu odzyskanie pieniędzy na koszt klienta. Wynika to wprost z umowy pożyczki i warto zapoznać się z jej treścią w sposób kompleksowy.

Co w przypadku chęci przesunięcia terminu spłaty? Dla takich klientów Hapi przewidziało usługę nazwaną Wakacje od raty. W zależności od okresu, na jaki wzięliśmy pożyczkę, możemy uzyskać podczas spłacania pożyczki od jednokrotnego lub nawet czterokrotnego skorzystania z powyższej usługi. Warunki, jakie należy wówczas spełnić, można uzyskać na żądanie klienta. Ważne, aby ubiegać się o tę ofertę najpóźniej 3 dni przed upłynięciem terminu spłaty pożyczki.

Aktualizacja – „Pożyczka długoterminowa” i „Pożyczka ratalana”

Hapi Pożyczka po trudnym okresie pandemii wróciła ze swoją odswieżoną ofertą. Ta firma pozabankowa proponuje w tym momencie dwa rozwiązania dla swoich klientów.

 • Pożyczka długoterminowa jest przeznaczona dla nowych klientów i jest możliwa do otrzymania tylko przez internet. Dzięki temu promocyjnemu finansowaniu można zaciągnąć zobowiązanie o niewysokich kosztach na sumę od 2 000 do 15 000 złotych (termin spłaty 6-24 miesiące).
 • Pożyczka ratalna jest możliwa do otrzymania we wszystkich kanałach dystrybucji. Przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, którzy pozytywnie przejdą ocenę zdolności kredytowej. W wypadku pożyczki ratalnej można otrzymać do 10 000 złotych.

Pożyczka długoterminowa – przekład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,81%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.600,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.063,68 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 463,68 zł (w tym: prowizja 347,76 zł, odsetki 0,00 zł, opłata przygotowawcza 115,92 zł), 24 miesięczne raty: 23 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 210,99 zł., ostatnia 24 miesięczna rata w wysokości 210,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.04.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.

Pożyczka ratalna – przekład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 81,83 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3.200,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 4.364,82 zł, oprocentowanie stałe 7,20 %, całkowity koszt kredytu 1 164,82 zł (w tym: prowizja 774,72 zł, odsetki 131,86 zł, opłata przygotowawcza 258,24 zł), 12 miesięcznych rat: 11 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 363,74 zł, ostatnia 12 miesięczna rata w wysokości 363,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.07.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki ratalnej.

Komentarze (9)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Paulina
 • Komentarz od tatu
  tatu
  01.12.2019, 17:31

  Jestem bardzo z nich zadowolony już kolejny raz biorę .
  mogę polecić w 100 %

  1
 • Komentarz od Aneta
  Aneta
  08.07.2019, 05:03

  Oferta naprawdę porównywalna z bankami, a nie z konkurencją w segmencie pożyczek pozabankowych. Można też dług rozłożyć na 48 rat od jakiegoś czasu i maksymalna kwota to 25 tys. zł. Ja skorzystałam i spokojnie sobie spłacam, mimo, że w banku nie mogłam z moją umową zlecenie otrzymać pożyczki, a przecież to również dochód stały. Z obsługi jestem bardzo zadowolona.

  1
 • Komentarz od Uio
  Uio
  21.08.2020, 10:57

  Czy macie propozycję dla obcokrajowców?

  0
 • Komentarz od Radek
  Radek
  05.03.2020, 11:49

  Nie można się doprosić zwrotu nadpłaty po ustawowych 14 dniach. Odkładają termin z dnia na dzień. Mam wrażenie, że rozmawiam z kłamcami. Sprawę zgłaszam.
  Omijać z daleka.

  0
 • Komentarz od Janusz
  Janusz
  10.02.2020, 13:54

  Jesli nie mam konta, a Chcialbym pozyczke co wowczas?

  0
 • Komentarz od jolanta
  jolanta
  19.09.2019, 10:31

  happi to zlodzieje ; po splaceniu calej pozyczki z odsetkami . zostawiaja mala sume na koncie i naliczaja odsetki karne a ty czlowizku nawet o tym nie wiesz .

  0
 • Komentarz od Józek
  Józek
  28.11.2018, 11:16

  Wszystko przejrzyście, chyba będzie wszystko w porządku.
  Dobrze, że dają opcję odroczenia i wakacji bo nigdy nie wiadomo.

  1
Weź pożyczkę w hapi pożyczki