Bocian pożyczki – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Wymagania
Zaświadczenie o zarobkach
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Zameldowanie
Telefon komórkowy
Adres e-mail
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 1 000 zł
Złóż wniosek w bocian pożyczki

Zalety i wady firmy bocian pożyczki

Zalety
 • Możliwość otrzymania pożyczki mimo negatywnej historii kredytowej, nawet ze złym wpisem w BIK i BIG
 • Możliwość spłaty zdalnej (karta płatnicza/BLIK/Google Pay/przelew)
 • Środki wypłacane są natychmiast po zawarciu umowy
 • Możliwość wnioskowania o kolejne pożyczki online
Wady
 • Spłata pożyczki odbywa się w kontakcie z Doradcą
 • Dłuższy proces wnioskowania o pierwszą pożyczkę
 • Pierwsza rata spłacana po 7 dniach od zawarcia umowy

Siedziba firmy

EVEREST FINANSE S.A.

Stary Rynek 88

61-772 Poznań

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 500000000 PLN

KRS: 0000541824

NIP: 7831722320

REGON: 360730596

Okres spłaty 25 tygodni
Nasza ocena 4
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 1 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Czas wypłaty 24 godziny
Metoda wypłaty Karta/gotówka

Tym razem przyjrzymy się ofercie polskiej firmy z ponad 19-letnim doświadczeniem na rynku pożyczek. Firma Bocian to dobrze rozpoznawalna marka, która dzięki dźwięcznej nazwie i szeroko zakrojonej kampanii marketingowej zyskała wysoką rozpoznawalność wśród konsumentów. Jej oferta jest dość niestandardowa — raty spłacane są co tydzień, a wniosek jest składany podczas spotkania z Doradcą Klienta. Sprawdziliśmy ofertę tego pożyczkodawcy.

Bocian  nasza opinia

Właścicielem marki Bocian Pożyczki jest Everest Finanse S.A., firma, która działa w Polsce od 2000 roku. Oferta tego pożyczkodawcy adresowana jest do osób szukających pożyczek w średnich kwotach. Oferta Bociana jest dość niestandardowa i zanim złożysz wniosek o pożyczkę, warto dokładnie zapoznać się z zasadami jej udzielania. Raty pożyczki spłacasz co tydzień, a dodatkowo ubiegać się o nią możesz nie tylko za pośrednictwem internetu, ale i przez telefon i SMS-em.

Sprawdźmy, czym wyróżnia się niecodzienna oferta Bociana i czy warto z niej skorzystać.

Bocian  jakie warunki należy spełnić?

Pożyczkodawca w jasny i przejrzysty sposób określa warunki, jakie muszą spełnić Klienci po raz pierwszy korzystający z jej oferty. Są one dość typowe dla branży pożyczek, choć Bocian opisuje je w zwięźlejszy i oszczędniejszy sposób, niż jest to przyjęte. Poznajmy wszystkie warunki.

 • Musisz mieć nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż 75 lat.
 • Niezbędny jest ważny polski dowód osobisty.
 • Wymagane jest posiadanie stałych dochodów lub renty albo emerytury. Dochody muszą być zaświadczone odpowiednim dokumentem, podobnie jak renta i emerytura.
 • Musisz mieć telefon.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Naturalnym etapem jest także weryfikacja Twoich danych w rejestrach dłużników. Bocian, na tle konkurencji, podchodzi do tej kwestii wyjątkowo wyrozumiale. Wpis do BIK nie przekreśla szans na uzyskanie pożyczki, jednak wszystko zależy od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie.

W regulaminie nie ma informacji na temat sprawdzania wnioskodawców w takich bazach jak KRD, BIG czy ERIF.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Podstawą oferty bociana nie są chwilówki, lecz pożyczki na dłuższy okres. Ich parametry są następujące:

 • minimalna kwota wynosi 500 złotych, a maksymalna 1 000 złotych,
 • okres spłaty wynosi 25 tygodni (ok. 5 miesięcy),
 • rata, niezależnie od okresu spłaty, musi być regulowana co tydzień, poczynając od zawarcia umowy pożyczki.

Pożyczka domowa u Bociana

“Gdy nie ma siana, zadzwoń po Bociana” – ten pokrzepiający zwrot, którym reklamuje się ten pożyczkodawca, bez wątpienia znany jest szerszej publiczności. Jednak firma słynie z jeszcze jednej rzeczy, która wyróżnia ją na tle konkurencji. Jest to, tzw. pożyczka domowa, czyli pożyczka z przedstawicielem udzielana w domu klienta. W praktyce oznacza to, że internetowo składasz wniosek o pożyczkę, a resztę formalności dostarcza Ci doradca klienta, który odwiedza Cię pod wskazanym adresem.

I tak zawarta pożyczka do domu trafia do Ciebie albo w gotówce, albo w postaci karty przedpłaconej (bankomatowej) Visa-mBank, na którą zostanie przelana kwota z pożyczki. Pożyczone środki możesz też wypłacić z bankomatu lub płacić kartą za zakupy. Dlatego, tego typu pożyczka domowa sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy krępujesz się rozmawiać o finansach w placówce firmy, przez telefon lub też chcesz uniknąć zbędnych pytań komornika (pieniądze nie trafiają na Twoje konto osobiste, które może być zablokowane przez komornika).

Czy wiesz, że Bocian Pożyczki oferuje swoim klientom darmową usługę, w ramach której zakładany jest Profil Klienta? Dzięki niej na bieżąco sprawdzisz informacje o Twoim zobowiązaniu, dostępnym saldzie, ratach oraz ciekawych ofertach. Szczegóły dotyczące korzystania z Platformy dostępne są w umowie pożyczki.

Na stronie internetowej bocianpozyczki.pl odnajdziemy jeszcze jedną istotną informację. Otóż możemy się dowiedzieć, że ten pożyczkodawca proponuje, tzw. szybkie pożyczki dla rolników. W tym celu konieczne jest jednak okazanie dodatkowych dokumentów, jak: potwierdzenie z gminy o osiąganych dochodach, akt własności ziemi (do wglądu), 3 ostatnie odcinki z KRUS-u, a także dowód osobisty (lub prawo jazdy czy rachunek wystawiony na nazwisko klienta i adres zamieszkania).

Pożyczka w Bocianie krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w firmie Bocian przebiega na nieco innych zasadach, niż u konkurencji (np. w Lime Credit, Ekspres Pożyczka czy Ekassa). Proces wnioskowania o pożyczkę przedstawia się następująco:

 1. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć nie tylko za pośrednictwem internetu, ale i przez telefon (dzwoniąc pod numer 600 100 100 lub wysyłając SMS o treści KONTAKT ma numer 7057). W przypadku składania wniosku przez internet wystarczy, że podasz tam swoje dane osobowe – numer telefonu, PESEL i adres zamieszkania.
 2. Kontakt z Konsultantem. Wyżej wspomniane 2 metody łączy jedna cecha — etap drugi i pozostałe wyglądają tak samo. Dzwoniąc na wspomniany numer, kontaktujesz się z Konsultantem firmy. Reprezentująca Bociana osoba udzieli Ci wszystkich potrzebnych informacji na temat specyfiki pożyczki, warunków umowy i wszelkich kosztów, jakie łączą się ze spłatą należności. Podczas rozmowy podajesz także kwotę, jaka jest Ci potrzebna, a także podajesz okres, na jaki chciałbyś wziąć pożyczkę.

Dalsze etapy:

 1. Przekazanie danych. Jeżeli oferta pożyczki przedstawiona przez Konsultanta wyda Ci się korzystna i będziesz chciał podpisać umowę — wówczas musisz podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu).
 2. Czekasz na decyzję pożyczkodawcy. Po przekazaniu swoich danych pozostaje Ci tylko czekać na wydanie decyzji przez pożyczkodawcę (wg. Bociana powinno to zająć do 24 godzin).
 3. Telefon od Doradcy Klienta i spotkanie. Gdy decyzja zostanie już podjęta, wówczas czekasz na telefon od Doradcy Klienta. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku umawiasz się na spotkanie z Doradcą Klienta. Podczas niego podpisujesz umowę.
 4. Wypłacenie pieniędzy. Po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności, pożyczone pieniądze dostajesz w gotówce lub na karcie przedpłaconej. Cel, na jaki chcemy je wydać, jest dowolny i nie musisz go wskazywać.

Bocian  co, jeśli nie spłacimy na czas?

Tradycyjnie dla firm świadczących usługi pożyczkowe, niespłacenie należnej kwoty na czas wiążę się z podjęciem kroków, w celu jej wyegzekwowania. Konsekwencje stosowane przez Bociana są następujące:

 • Obciążenie Cię karnymi odsetkami, które naliczane są od pierwszego dnia upłynięcia terminu spłaty.
 • Wysyłanie do dłużnika ponagleń i wezwań do zapłaty, które mogą przyjąć formę SMS-ów.
 • Sprzedanie Twojej sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej. Zajmie się ona dalszym upominaniem się o spłacenie długu.
 • Przekazanie sprawy do sądu, który orzeknie obowiązek wyegzekwowania należnego długu.
 • Przeprowadzenie egzekucji komorniczej, której koszty będziemy musiał pokryć w całości.
 • Wprowadzenie Twoich danych osobowych do rejestru dłużników, co w efekcie obniży Twoją wiarygodność kredytową i utrudni zaciąganie zobowiązań w przyszłości.

Infolinia, godziny pracy i dane kontaktowe:

Infolinia:

 • 600 100 100* (*opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora)

SMS:

 • o treści “KONTAKT” pod numer 7057 (koszt 0,50 zł netto / 0,62 zł brutto)

E-mail:

 • biuro@bocianpozyczki.pl

Godziny pracy:

 • od poniedziałku do piątku: 7.30 – 20.00,
 • w weekendy: nieczynne
Rodzaj:Firma pożyczkowa
Numer REGON:360730596
Numer NIP:783-17-22-320
Numer KRS:0000541824
Adres firmy  Stary Rynek 88, 61-772 Poznań

Sprawdź pozostałe oferty pożyczek:

Komentarze (37)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Anna
  Anna
  07.07.2020, 13:12

  Proszę o kontakt, ja też zostałam oszukana.

  4
 • Komentarz od Mariola
  Mariola
  05.01.2020, 17:31

  Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia. Kierownik z Gdyni pani Katarzyna S to jakieś nieporozumienie… Uporczywe nękanie, wyzwiska pod adresem klientów. Wystarczy drobna zaległość. Nie życzę nikomu kontaktu z ta kobietą.

  4
 • Komentarz od Marcin
  Marcin
  02.08.2020, 22:28

  Oszukano mnie na 7000 zł przez to ze doradca brał aneksy na moje nazwisko . Proszę o kontakt z osobami co zostali oszukani

  1
 • Komentarz od Aleksandra
  Aleksandra
  28.08.2020, 12:32

  Również zostałam oszukana. Prosze o kontakt.

  0
 • Komentarz od Anonim1234
  Anonim1234
  25.07.2020, 00:01

  Nie polecam! raty wplacane systematycznie a okazuje sie ze pieniadze brane sa do kieszeni przez doradce! Pod koniec splaty pozyczki czlowiek dostaje wiadomosc z nr 4444 ze zaleglosc wynosi 1000 zl !!!! Oszusci!

  1
  • Komentarz od Anonim
   Anonim
   02.08.2020, 22:23

   Witam można prosić o kontakt?

   0
  • Komentarz od Barbara
   Barbara
   10.08.2020, 19:14

   No.niestety ja tez bede osoba oszukana gdyz splacilal calosc wedlug karty splat a nadal zadaja ode mnie 590.00zl.narazie czekam na rozwoj sprawy bo mam przygotowane pismo do prokuratury.pozdrawiam barbara

   0
 • Komentarz od Gocha
  Gocha
  23.07.2020, 10:51

  jestem zadowolona. Dostalam pozyczke, chcialam wiecej ale i ta kwota mnie uratowla dlugotrwalo podpisanie umowy. Ale pozyczka jest a inne firmy nie daja

  0
 • Komentarz od Lenaa
  Lenaa
  14.07.2020, 10:54

  Odradzam! . Wujek złożył wniosek 5 dni temu kazali czekać na telefon od kierownika a nadal nikt się nie odezwał wcześniej odpisywali na wiadomości a teraz jak pisze to wyswietla konsultanci są nie dostępni .

  0
 • Komentarz od And
  And
  07.05.2020, 19:29

  Oprocentowanie niezgodne z prawem. Oszustwo. Kiedy państwo się tym zajmie???

  1
 • Komentarz od Monika
  Monika
  04.05.2020, 10:38

  Okradli mnie na 1700 zł. Najgorsza firma jaka jest to Bocian. Prawnik do domu! Ta pożyczka to żart. Niech nikt tam nie bierze pieniędzy.

  0
  • Komentarz od DOMINIKA
   DOMINIKA
   12.05.2020, 20:04

   Czy byli u pan I w domu,nachodzili pania

   0
  • Komentarz od Lila
   Lila
   27.05.2020, 11:18

   Co znaczy, że okradli, w jaki sposób proszę jaśniej.

   1
  • Komentarz od Justyna
   Justyna
   01.07.2020, 02:55

   Witam. W jaku sposob okradli bo wlaśnie niewiem czy też nie zostalam oszukana. Czy umowę pożyczki dostaje na maila? Pytam bo ja nie dostaĺam.

   1
   • Komentarz od Anna
    Anna
    07.07.2020, 13:11

    Proszę wszystkich pokrzywdzonych o kontakt. Mnie też oszukano, to zwykli lichwiarze.

    1
   • Komentarz od Lidia
    Lidia
    05.08.2020, 09:59

    Prosze o jakis kontakt.

    0
   • Komentarz od Koki
    Koki
    12.08.2020, 09:15

    Jak Panią oszukano?

    0
 • Komentarz od Magda
  Magda
  02.01.2020, 19:57

  Uważajcie na firmę Bocian pożyczki to są oszuści i naciągacze.

  0
Weź pożyczkę w bocian pożyczki