STOPER TELEWIZYJNY TCx 201


      Stoper telewizyjny TCx-201 jest urządzeniem wizyjnym przeznaczonym do pracy w studiach telewizyjnych oraz w wozach transmisyjnych.
      Stoper ma zastosowanie w programach, gdzie wymagane jest sygnalizowanie upływu czasu rzeczywistego lub odmierzanie upływu czasu w sekundach. Stoper ma wiele możliwości funkcjonalnych oraz prosty ich wybór przy pomocy pulpitu zdalnego sterowania.
      Stoper TCx-201 wytwarza monochromatyczny sygnał wizyjny (VIDEO + KEY) zliczanego czasu w postaci cyfr. Sygnał ten wprowadzany jest następnie na wejście miksera wizyjnego.
Urządzenie posiada również wbudowany inserter pozwalający na wkluczowanie generowanego sygnału czasu do sygnału podanego na jego wejście (bez udziału miksera). Ten tryb pracy może mieć zastosowanie szczególnie dla celów podglądowych np. dla prezentera programów, prowadzących programy publicystyczne (dyskusje w studio) itp.

Podstawowe właściwości funkcjonalne

      Urządzenie składa się z dwóch części: ramy elektronicznej TCR-201 o wysokości 1U przystosowanej do mocowania w stojaku 19" i wolnostojącego pulpitu zdalnego sterowania TCS-201.
      Stoper zasilany jest z sieci prądu zmiennego 220V 50Hz.

DANE TECHNICZNE

POWRÓT

CENTRUM NAUKOWO-BADAWCZE TECHNIKI RADIA I TELEWIZJI
CENRiT
ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa, tel/fax: 843 19 10