WZMACNIACZ MOCY WR 320


      Wzmacniacz mocy WR 320 jest akustycznym wzmacniaczem średniej mocy przeznaczonym do bezpośredniego sterowania linii głośnikowych w różnych systemach nagłośnieniowych.

Podstawowe cechy wzmacniacza:

      Wzmacniacz składa się z transformatorowego stopnia wejściowego wykonanego na wzmacniaczu operacyjnym oraz z dwóch końcówek mocy do budowy których wykorzystano nowoczesne, hybrydowe układy mocy. Dla zapewnienia odpowiedniej mocy wyjściowej wzmacniacza końcówki te pracują w układzie mostkowym.
      Wzmacniacz jest wykonany w postaci typowej ramy 19" o wysokości 2U. Może być montowany w stojaku lub też pracować jako urządzenie wolnostojące. Na płycie czołowej wzmacniacza znajduje się regulator poziomu, wskaźnik wysterowania oraz wyłącznik sieciowy z wbudowaną lampką s ygnalizacyjną. Na płycie tylnej umieszczono natomiast przyłącza sygnałów fonicznych oraz gniazdo sieciowe EUROPA z bezpiecznikiem. Radiatory końcówek mocy przymocowane są do ścianek bocznych wzmacniacza. Wzmacniacz ma chłodzenie naturalne i jest zabezpieczony przed skutkami przegrzania. W przypadku nadmiernego wzrostu temperatury radiatorów lub transformatora sieciowego następuje samoczynne odłączenie obciążenia i stan ten trwa, aż do momentu odpowiedniego obniżenia temperatury.
      Wzmacniacz zasilany jest z sieci prądu zmiennego 220V 50Hz.

DANE TECHNICZNE


POWRÓT


CENTRUM NAUKOWO-BADAWCZE TECHNIKI RADIA I TELEWIZJI
CENRiT
ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa, tel/fax: 843 19 10