SYMETRYZATOR PSD 110 i PSD 111

              SYMETRYZATOR PSD 112 i PSD 113

              SYMETRYZATOR DB 102

 

 
 

 

SYMETRYZATOR PSD 110 i PSD 111

   Symetryzatory PSD 110 i PSD 111 są urządzeniami przeznaczonymi do współpracy magnetofonów, odtwarzaczy CD, gramofonów, tunerów oraz innych źródeł dźwięku o asymetrycznych wyjściach i wejściach z urządzeniami fonicznymi wyposażonymi w symetryczne wejścia i wyjścia (np. profesjonalnymi mikserami fonicznymi). Ze względu na bardzo dobre parametry jakościowe są szczególnie zalecane do współpracy z cyfrowymi źródłami dźwięku.

Zalety:

      Symetryzatory PSD 110 i PSD 111 mają po dwa niezależne układy, z których każdy składa się ze stereofonicznego symetryzatora i desymetryzatora. Układy symetryzatorów mają wbudowane korektory charakterystyki wg RIAA. Dzięki temu mogą bezpośrednio współpracować z gramofonami z wkładkami magnetycznymi. Poza tym symetryzatory wyposażone są w regulatory wzmocnienia oraz w układy umożliwiające monofonizowanie sygnałów doprowadzonych do ich wejść. Wejścia układów desymetryzujących i wyjścia układów symetryzujących są układami symetrycznymi elektronicznymi.
      Symetryzatory PSD 110, w odróżnieniu od symetryzatorów PSD 111, są wyposażone w stereofoniczne wzmacniacze słuchawkowe (z regulowanym poziomem głośności), które pozwalają na odsłuch sygnałów z wyjść obu układów symetryzujących. Do wyboru odsłuchiwanego sygnału służy przełącznik umieszczony na płycie czołowej urządzenia.
      Symetryzatory PSD 110 i PSD 111 wykonane są w postaci paneli o wysokości 1U przystosowanych do mocowania w stojaku 19". Mogą też pracować jako urządzenia wolnostojące. Zasilane są z sieci prądu zmiennego 220V 50Hz. Na płycie przedniej każdego symetryzatora umieszczone są: regulatory wzmocnienia, regulator głośności słuchawek i przełącznik odsłuchu (dotyczy tylko PSD 111) oraz wyłącznik sieciowy. Na płycie tylnej znajdują się natomiast przyłącza sygnałów fonicznych oraz przyłącze sieciowe. Sygnały symetryczne doprowadzone są do urządzenia poprzez przyłącza XLR-3, a sygnały asymetryczne poprzez przyłącza CINCH.

DANE TECHNICZNE


 

Symetryzator PSD 110

POWRÓT

 

SYMETRYZATOR PSD 112 i PSD 113

   Symetryzatory PSD 112 i PSD 113 są urządzeniami przeznaczonymi do współpracy magnetofonów, odtwarzaczy CD, gramofonów, tunerów oraz innych źródeł dźwięku o asymetrycznych wyjściach i wejściach z urządzeniami fonicznymi wyposażonymi w symetryczne wejścia i wyjścia (np. profesjonalnymi mikserami fonicznymi).

Zalety:

      Symetryzatory PSD 112 i PSD 113 mają po dwa niezależne układy, z których każdy składa się ze stereofonicznego symetryzatora i desymetryzatora. Układy symetryzatorów mają wbudowane korektory charakterystyki wg RIAA. Dzięki temu mogą bezpośrednio współpracować z gramofonami z wkładkami magnetycznymi Poza tym symetryzatory wyposażone są w regulatory wzmocnienia oraz w układy umożliwiające monofonizowanie sygnałów doprowadzonych do ich wejść. Wejścia układów desymetryzujących i wyjścia układów symetryzujących są układami symetrycznymi transformatorowymi.
      Symetryzatory PSD 112, w odróżnieniu od symetryzatorów PSD 113, są wyposażone w stereofoniczne wzmacniacze słuchawkowe (z regulowanym poziomem głośności), które pozwalają na odsłuch sygnałów z wyjść obu układów symetryzujących. Do wyboru odsłuchiwanego sygnału służy przełącznik umieszczony na płycie czołowej urządzenia.
      Symetryzatory PSD 112 i PSD 113 wykonane są w postaci paneli o wysokości 1U przystosowanych do mocowania w stojaku 19". Mogą też pracować jako urządzenia wolnostojące. Zasilane są z sieci prądu zmiennego 220V 50Hz. Na płycie przedniej każdego symetryzatora umieszczone są: regulatory wzmocnienia, regulator głośności słuchawek i przełącznik odsłuchu (dotyczy tylko PSD 113) oraz wyłącznik sieciowy. Na płycie tylnej znajdują się natomiast przyłącza sygnałów fonicznych oraz przyłącze sieciowe. Sygnały symetryczne doprowadzone są do urządzenia poprzez przyłącza XLR-3, a sygnały asymetryczne poprzez przyłącza CINCH.

DANE TECHNICZNE


 

Symetryzator PSD 112

POWRÓT

 

SYMETRYZATOR DB 102

   Symetryzator DB 102 (ang. DIRECT BOX) jest urządzeniem przeznaczonym do symetryzowania sygnałów pochodzących ze źródeł asymetrycznych np. gitar elektrycznych lub innych elektronicznych instrumentów muzycznych.

Zalety:

      Symetryzator jest układem beztransformatorowym, zbudowanym na dwóch wzmacniaczach operacyjnych. Źródło sygnału jest dołączane do wejścia asymetrycznego za pośrednictwem złącza typu JACK 1/4". Symetryczne wyjście urządzenia jest doprowadzone do wtyku XLR-3. Poza tym symetryzator ma tłumik wejściowy „-20dB", włączany przyciskiem stabilnym oraz gniazdo JACK 1/4" przeznaczone do dołączania urządzeń odsłuchowych.
      Skonstruowany jest w postaci prostopadłościennego pudełka metalowego, wewnątrz którego umieszczony jest układ elektroniczny oraz baterie zasilające. Na ściankach pudełka znajdują się przyłącza zewnętrzne oraz przycisk tłumika wejściowego.
      Symetryzator może być zasilany z baterii (2 szt. 3R12) lub zasilacza zewnętrznego. Włączenie zasilania bateryjnego następuje po włożeniu wtyku wejściowego JACK. Poza tym do zasilania symetryzatora można wykorzystać napięcie PHANTOM 48V podawane kablem fonicznym.

DANE TECHNICZNE


 
 


 
 

Symetryzator DB 102

POWRÓT

CENTRUM NAUKOWO-BADAWCZE TECHNIKI RADIA I TELEWIZJI
CENRiT
ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa, tel/fax: 843 19 10