STOJAK RADIOWĘZŁOWY SR 103

              STOJAK RADIOWĘZŁOWY SR 105

 

 

 

STOJAK RADIOWĘZŁOWY SR 103


    Stojak radiowęzłowy SR 103 jest samodzielnym urządzeniem pozwalającym rozsyłać audycje przez sieć radiowęzłową. Może być wykorzystywany do nagłaśniania dużych sklepów, biur, szpitali, małych hoteli, itp.
      Stojak współpracuje z liniami radiowęzłowymi o napięciu 30V,100V lub 120V. Sumaryczna moc głośników dołączonych do tych linii nie może przekraczać 200W.

Zalety:

      Standardowo stojak wyposażony jest w: tuner AM/FM, magnetofon dwukasetowy z samoczynnym przełączaniem kaset oraz w mikrofon. Zamiast tunera lub magnetofonu w stojaku może być zamontowany odtwarzacz CD. Dodatkowo do stojaka można dołączyć dwa dowolne zewnętrzne źródła dźwięku o poziomie liniowym oraz dwa mikrofony.
      Do rozsyłania programów na linie radiowęzłowe służy wzmacniacz mocy 200W z wyjściem transformatorowym, o napięciu znamionowym 100V. Na zamówienie mogą być dostarczane stojaki przystosowane do współpracy z liniami 30V i 120V.
      Do stojaka mogą być dołączone, poprzez układ komutacji, 4 linie radiowęzłowe. Mogą to być linie 2-przewodowe lub 4-przewodowe. W przypadku linii 4-przewodowych do głośników radiowęzłowych, poza sygnałem fonicznym, przesyłany jest, po dwóch żyłach, sygnał sterowania służący do wyłączania w głośnikach regulatorów głośności podczas nadawania komunikatów.

      Poza tym stojak wyposażony jest w:

      Wszystkie urządzenia stojaka wykonane są w postaci samodzielnych paneli standardu 19" zamontowanych w stojaku 19" o wysokości 20U.
      Stojak zasilany jest z sieci prądu zmiennego 220V 50Hz.

DANE TECHNICZNE

    UWAGA
Przy zamawianiu stojaka należy podać:
- rodzaj liniowych źródeł dźwięku stanowiących wyposażenie podstawowe (tuner, magnetofon, odtwarzacz CD). Łączna liczba tych źródeł wynosi dwa,
- moc i napięcie wyjściowe wzmacniaczy mocy,
- wyposażenie dodatkowe (gong, korektor charakterystyki częstotliwościowej, wzmacniacz rezerwowy).
 
 

STOJAK SR 103 - SCHEMAT BLOKOWY

    Akcesoria:
Statyw mikrofonowy S11
Mikrofon dynamiczny 565SD

POWRÓT

 

STOJAK RADIOWĘZŁOWY SR 105


    Stojak radiowęzłowy SR 105 jest urządzeniem, pozwalającym na strefowe nagłaśnianie, poprzez sieć radiowęzłową, budynków biurowych, banków, hoteli, obiektów sportowych, zakładów pracy, obiektów handlowych, magazynów itp. Przeznaczony jest do pracy w małych i średnich instalacjach radiowęzłowych.
      Stojak współpracuje z liniami radiowęzłowymi o napięciu 30V,100V lub 120V. Sumaryczna moc głośników dołączonych do tych linii nie może przekraczać (w zależności od zastosowanych wzmacniaczy mocy) 200 albo 400W.

Zalety:

Układ nagłaśniania strefowego stojaka pracuje wg następujących zasad:       Standardowo stojak wyposażony jest w: tuner AM/FM, magnetofon dwukasetowy z samoczynnym przełączaniem kaset oraz mikrofon. Zamiast tunera lub magnetofonu w stojaku może być zamontowany odtwarzacz CD. Dodatkowo do stojaka można dołączyć dwa dowolne zewnętrzne źródła dźwięku o poziomie liniowym oraz dwa mikrofony.
      W stojaku pracują dwa wzmacniacze mocy o mocy wyjściowej 200W lub 400W. Jeden z nich wykorzystywany jest do emisji programu podstawowego, a drugi do przekazywania komunikatów. Napięcia wyjściowe tych wzmacniaczy wynoszą 100V. Na zamówienie mogą być dostarczane stojaki ze wzmacniaczami o napięciu wyjściowym 30V lub 120V.
      Stojak może współpracować z liniami 2-przewodowymi i 4-przewodowymi. W przypadku linii 4-przewodowych do głośników radiowęzłowych, poza sygnałem fonicznym, przesyłany jest, po dwóch żyłach, sygnał sterowania służący do wyłączania w głośnikach regulatorów głośności podczas nadawania komunikatów.
Poza tym stojak wyposażony jest w:       Wszystkie urządzenia stojaka wykonane są w postaci paneli wmontowanych w typowy stojak 19" o wysokości 20U.
      Stojak zasilany jest napięciem zmiennym 220V 50Hz.

DANE TECHNICZNE

1) Dwa wejścia liniowe są „zajęte" przez źródła stanowiące wyposażenie standardowe stojaka. Do pozostałych wejść mogą być dołączone dowolne źródła liniowe (magnetofony, odtwarzacze CD itp.)
2) Podana liczba stref dotyczy wyposażenia standardowego. W zależności od indywidualnych potrzeb liczba stref może być zwiększona lub zmniejszona.
3) Podane moce dotyczą wyposażenia standardowego. W razie potrzeby moc „dostarczaną" do poszczególnych stref można zwiększyć przez wmontowanie do stojaka dodatkowych wzmacniaczy mocy współpracujących z tymi strefami.
4) Moc i wymiary podane są dla stojaka z dwoma wzmacniaczami mocy 200W przy pełnym wysterowaniu.

    UWAGA
Przy zamawianiu stojaka należy podać:
- rodzaj liniowych źródeł dźwięku stanowiących wyposażenie podstawowe (tuner, magnetofon, odtwarzacz CD). Łączna liczba tych źródeł wynosi dwa,
- moc i napięcie wyjściowe wzmacniaczy mocy,
- wyposażenie dodatkowe (interfejs telefoniczny, układ nadawania komunikatów i sygnałów alarmowych, gong, korektor charakterystyki częstotliwościowej, wzmacniacz rezerwowy).
 
 

Stojak SR 105 - schemat blokowy

    Akcesoria:
Statyw mikrofonowy S12
Mikrofon dynamiczny 565SD

POWRÓT

CENTRUM NAUKOWO-BADAWCZE TECHNIKI RADIA I TELEWIZJI
CENRiT
ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa, tel/fax: 843 19 10