WZMACNIACZ MOCY WG 2x50

      Wzmacniacz mocy WG 2x50 jest stereofonicznym akustycznym wzmacniaczem średniej mocy, przeznaczonym do stosowania w studiach radiowych, telewizyjnych i fonograficznych. Może pracować jako wzmacniacz stereofoniczny z mocą wyjściową 2x50W lub jako wzmacniacz monofoniczny z mocą wyjściową 170W.

Zalety:

      Wzmacniacz składa się z dwóch torów, które mogą pracować jako dwa niezależne wzmacniacze mocy lub jako wzmacniacz pojedyńczy, działający w układzie mostkowym. W skład każdego toru wchodzi: transformatorowy stopień wejściowy, układ odwracania fazy (wykorzystywany przy pracy mostkowej oraz stopień mocy. Stopień mocy wykonany jest na scalonym wzmacniaczu mocy wyposażonym w układy zabezpieczające go przed uszkodzeniami. Układy te chronią przed:
      - nadmiernym wzrostem temperatury układu scalonego (gdy temperatura obudowy przekroczy 150oC następuję odłączenie obciążenia wzmacniacza),
      - wzrostem prądu wyjściowego powyżej dopuszczalnej wartości,
      - przepięciami na wyjściu wzmacniacza,
      - wzrostem napięcia zasilania powyżej dopuszczalnej wartości.
      Do wyjścia każdej końcówki mocy wzmacniacza dołączony jest układ „bezpiecznika elektroniczego", który wyłącza wzmacniacz, gdy na jego wyjściu pojawi się składowa stała.
      Oba tory wzmacniacza wyposażone są w szczytowe mierniki wysterowania ze wskaźnikami typu bargraph wykonanymi na diodach LED.
      Wzmacniacz jest zmontowany w standardowej ramie 19" o wysokości 2U. Na płycie czołowej znajdują się: włącznik sieciowy z neonówką sygnalizującą włączenie wzmacniacza, potencjometry regulacji poziomu i mierniki wysterowania. Natomiast na płycie tylnej umieszczone są; gniazdo sieciowe (EUROPA), bezpieczniki, przyłącza sygnałów fonicznych (XLR-3F), przyłącza głośników (zaciski laboratoryjne) oraz przełącznik pracy mono/stereo.
      Wzmacniacz zasilany jest z sieci prądu zmiennego 220V 50Hz.

DANE TECHNICZNE

Wzmacniacz mocy WG 2x50

POWRÓT


CENTRUM NAUKOWO-BADAWCZE TECHNIKI RADIA I TELEWIZJI
CENRiT
ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa, tel/fax: 843 19 10