PRZEDWZMACNIACZE MIKROFONOWE ZPM 03, ZPM 04


     Zespoły przedwzmacniaczy mikrofonowych ZPM 03 i ZMP 04 przeznaczone są do pracy w torach mikrofonowych, szczególnie tam gdzie są duże odległości między mikrofonami i stołem reżyserskim i gdy w sąsiedztwie znajdują się urządzenia energetyczne wytwarzające silne zakłócenia elektromagnetyczne np: w teatrach, studiach telewizyjnych, itp.
      Zadaniem zespołów przedwzmacniaczy jest podniesienie poziomu sygnałów mikrofonowych przed przesłaniem ich do stołu reżyserskiego. Zespoły zawierają po dwa niezależne układy przedwzmacniaczy o regulowanym skokowo wzmocnieniu. Ich wzmocnienia mogą być regulowane w przedziale 30-60dB (w skokach co 10dB). Poza tym w obwód wyjściowy każdego przedwzmacniacza może być włączony tłumik oporowy zmieniający przedział wzmocnienia na 20-50dB.
      Wejścia przedwzmacniaczy są symetryczne, transformatorowe, a wyjścia symetryczne, elektroniczne. Zespoły zasilane są napięciem stałym -24V. Zespół ZPM 03 ma dodatkowo wbudowaną przetwornicę DC/DC o napięciu wyjściowym 48V, przeznaczoną do zasilania, w systemie PHANTOM, dołączonych do zespołu mikrofonów pojemnościowych.

Zalety:

      Elementy elektroniczne zespołów zmontowane są na płytkach drukowanych. Zespoły wykonywane są w formie prostopadłościennych, metalowych pudełek przystosowanych do bezpośredniego mocowania na ścianie lub w formie tabliczek, przystosowanych do mocowania w ramach serii RT. Wymiary zespołów przeznaczonych do ram odpowiadają wymiarom dwóch typowych tabliczek przyłączeniowych serii TP. Zespoły przystosowane do montażu w ramach RT są dodatkowo oznaczane literą r (ZPM 03r i ZPM 04r).
      Na płycie czołowej każdego zespołu znajdują się przyłącza mikrofonów (gniazda XLR-3), przełącznik wzmocnienia, wyłącznik napięcia PHANTOM oraz dioda sygnalizująca obecność napięcia zasilającego. Wyjścia foniczne i przyłącze zasilania zespołu wyprowadzone są na śrubowe listwy zaciskowe, znajdujące się bezpośrednio na płytkach drukowanych.

DANE TECHNICZNE

POWRÓT

CENTRUM NAUKOWO-BADAWCZE TECHNIKI RADIA I TELEWIZJI
CENRiT
ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa, tel/fax: 843 19 10