RADIOWY ODBIORNIK KONTROLI ORK 101

             ODBIORNIK KONTROLNY OTK 301

             ODBIORNIK KONTROLNY OTK 302   NOWOŚĆ

 

 
 

RADIOWY ODBIORNIK KONTROLI ORK 101

   Odbiornik kontrolny ORK-101 jest wysokiej klasy radiowym odbiornikiem kontrolnym, przeznaczonym do odbioru i kontroli programów emitowanych przez nadajniki radiowe oraz rozprowadzanych w sieciach kablowych w pasmach OIRT i CCIR z modulacją FM. Odbiorniki oznaczone ORK 101/D wyposażone są dodatkowo w układ RDS.
      Odbiornik składa się z: tunera zawierającego głowicę w.cz. na dwa pasma, wzmacniacz p.cz., demodulator oraz dekoder stereo, bloku małej częstotliwości zawierającego wzmacniacze wyjściowe m.cz. i układy sterowania wskaźników, układu sterowania odbiornika pracującego z mikroprocesorem 87C51 oraz dekodera RDS (tylko ORK 101/D).

Zalety:

      Odbiornik jest wykonany w postaci panelu 19" o wysokości 1U. Na jego płycie czołowej umieszczone są elementy manipulacyjne i sygnalizacyjne, a na płycie tylnej koncentryczne przyłącze antenowe 75W, przyłącze sygnałów m.cz. (XLR-M), przyłącze RS 232 (D-sub 9) oraz przyłącze zasilania (EUROPA).
      Odbiornik zasilany jest z sieci prądu zmiennego 220V 50Hz.

DANE TECHNICZNE 
 
 
 

POWRÓT

ODBIORNIK KONTROLNY OTK 301

   Odbiornik kontrolny OTK 301 jest telewizyjnym odbiornikiem kontrolnym, przeznaczonym do odbioru i kontroli programów emitowanych przez nadajniki telewizyjne oraz programów rozprowadzanych w sieciach telewizji kablowej w standardach D/K i B/K.
      Odbiornik składa się z: tunera telewizyjnego, bloku wizyjnych i fonicznych wzmacniaczy wyjściowych, układu wskaźników wysterowania oraz mikroprocesorowego układu sterowania odbiornika. Odbiornik oznaczony symbolem OTK 301/N wyposażony jest w dekoder drugiego dźwięku, pracujący w systemie NICAM 728 i A2.

Zalety:

      Odbiornik wykonany jest w postaci panelu o wysokości 1U. Na jego płycie czołowej umieszczone są elementy manipulacyjne i sygnalizacyjne, a na płycie tylnej koncentryczne przyłącze antenowe 75W, przyłącza sygnałów fonicznych (XLR-3M) i wizyjnych (BNC75 oraz przyłącze zasilania (EUROPA).
      Odbiornik zasilany jest z sieci prądu zmiennego 220V 50Hz.

DANE TECHNICZNE


 
 

POWRÓT

ODBIORNIK KONTROLNY OTK 302   NOWOŚĆ

Odbiornik kontrolny OTK 302 jest telewizyjnym odbiornikiem kontrolnym, przeznaczonym do odbioru i kontroli programów emitowanych przez nadajniki telewizyjne oraz programów rozprowadzanych w sieciach telewizji kablowej w standardzie PAL D/K1 z fonią analogową S1 i z dźwiękiem dodatkowym nadawanym w systemie A2 lub NICAM 728. Poza tym odbiornik pozwala na kontrolę obecności i jakości teletekstu przesyłanego w sygnale wizyjnym.

Dzięki zastosowaniu w odbiorniku nowoczesnych rozwiązań układowych charakteryzuje się on bardzo dobrymi parametrami jakościowymi i dużymi możliwościami funkcjonalnymi. Może być wykorzystywany zarówno jako źródło pełnego sygnału telewizyjnego (retransmisja), jak też do kontroli emisji programów telewizyjnych (dozór).

Odbiornik składa się z: toru wielkiej częstotliwości, toru pośredniej częstotliwości, toru fonii, układu sterowania odbiornika pracującego z mikroprocesorem, bloku wizyjnych i fonicznych wzmacniaczy wyjściowych oraz zespołu wskaźników wysterowania i wyświetlacza LCD z klawiaturą.

Zalety:

Odbiornik wykonany jest w postaci panelu o wysokości 1U. Na jego płycie czołowej umieszczone są wskaźniki LED mierników wysterowania, wyświetlac LCD, diody sygnalizacyjne LED i klawiatura. Na płycie tylnej znajduje się koncentryczne przyłącze antenowe 75W , przyłącza sygnałów fonicznych (XLR-3M) i wizyjnych (BNC75), przyłącze sygnalizacyjne (D-sub9M) oraz przyłącze zasilania (EUROPA).

Odbiornik zasilany jest z sieci prądu zmiennego 220V 50Hz.

DANE TECHNICZNE


 
 

POWRÓTCENTRUM NAUKOWO-BADAWCZE TECHNIKI RADIA I TELEWIZJI
CENRiT
ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa, tel/fax: 843 19 10